Aktyvūs filtrai

Vynuogynas

Vynuogės, toks augalas, kuriam reikalinga priežiūra viso auginimo metu, užtenka parinkti saulėtą vietą ir prieš sodinimą paruošti dirvožemį. Geriausias metas vynuogėms sodinti, tai balandžio pabaiga ar gegužės pradžia. Vynuogės gali augti ir šiaurinio klimato zonoje, svarbu, kad vynuogės sunoktų jau rugsėjo mėnesį, iki pirmųjų šalnų, o žiemą atlaikytų šalčius. Vynui skirtos vynuogės turi sukaupti pakankamai daug saldumo ir rūgšties, kaip pavyzdžiui: SOLARIS, REGENT, RONDO, PHOENIX, LOISE SWENSON vynuogės.

Vynuogėms būdinga formuoti vieno kamieno medelį, o vynuogių medelio forma tiesiogiai priklauso nuo pasirinktos vynmedžio genėjimo formos. Vynmedis išleidžia naujas šakas, o jos suformuoja „ūsus“, kurie užsikabina už bet ko, ką tik randa augimo vietoje. Todėl būtina pasirūpinti, kad jūsų vynuogynas būtų įrengtas teisingai: vynuogės augtų ant tvirtų šakų; vynuogės gautų maksimalų kiekį saulės spindulių; vynmedis augs tvirtai, kai šakos turės tvirtą pagrindą. Sodo žirklės, ar kitaip sekatorius vynuogėms yra įvairių tipų, priklausomai kokio storumo vynmedžio šakas genėsite.

Vynuogynas įrengiamas taip, kad kas 5-6 metrai sukalami stulpai (vynuogyno stulpai gali būti naudojami, tiek cinkuoto metalo, tiek impregnuoto medžio, tiek betoniniai), iš kraštų įrengiami vynuogyno eilės inkarai, ištempiamos vielos. Vielos ištempiamos kas 40-50 cm, kad vynmedis augtų turėdamas tvirtą pagrindą. Vynmedis papildomai dar yra tvirtinamas prie vielų, tam pasitarnaus: plastikinis tvirtinimas kamienui ir plastikinis tvirtinimas šakoms, plastikinis tvirtinimo raištis, daugkartinio naudojimo metalinis tvirtinimas VINCLIP, labai paprastai naudojamas guminis tvirtinimas BLITZBINDER, labai paprastai naudojamas vielos įtempėjas FENOX, inkaras į žemę FENOX, vielos laikiklis.

Vynmedis ir vynuogės yra geidžiamos daugeliui kenkėjų, lengvai pažeidžiamos aplinkos veiksnių, todėl svarbu apsaugoti kamieną nuo žvėrių naudojant vynuogių kamieno apsaugas, organines trąšas kaip prevencinė priemonė nuo vynuogių ligų. Vynuogių trąšos reikalingos, sakyčiau net privalomos, tik būtinai kiekius naudokite pagal rekomendacijas. Tinkamas sodo purkštuvas padės tinkamai riboti trąšų kiekį jūsų vynuogynui. Mano vynuogynas, vynmedžiai ir vynuogės duos maksimalų pasitenkinimą, jei vynuogyną tinkamai prižiūrėsite.