Aktyvūs filtrai

Stikliniai buteliai

Jau seniai nusistovėję vyno pateikimo tradicijos, vynus išpilstyti į stiklinius butelius. Kai kurie vynai išpilstomi po fermentacijos, kai kurie fermentuojami jau stikliniuose buteliuose. Paprastai šviesus vynas pilstomas į šviesius ar skaidrius vyno butelius, raudonas vynas - tamsiuose buteliuose. Tiesos yra, kad tamsi spalva apsaugo vyną nuo šviesos poveikio, todėl tamsus vynas pilstomas į tamsios spalvos stiklinius butelius. 

Egzistuoja įvairių formų vyno buteliai, kai kurie aukšti ir ploni, kiti žemi ir stori, bet vyno butelių madas diktuoja populiariausiaji vyno regionai. Pavyzdžiui, Prancūcijos vyndariai turi bordeaux ir Burgund vyno butelius su įvairiomis formos atmainomis Vokietijos vynai turi Schlegel tipo butelius, dažniausiai išpilstomi baltieji vynai, Ispanai ir Portugalijos regionai turi Porto vyno butelio formą. Rhône vyno butelio forma daugiausia naudojama Amerikos žemyne, pietų afrikoje ar Naujosos zelandiojs vyno regionuose. Putojantis vynas turi savo tradicinę šampano butelio formą, kurie pagaminti iš storesnio stiklo, kad atlaikytų šampano butelyje susidariusį slėgį. Kokia forma vyno butelio bebūtų, visi buteliai baigiasi susiaurėjusia kakliuko forma, kad vyno butelyje liktų minimalus oro tarpas, o atidarius būtų patogu išpilstyti.

Vyno buteliai, paprastai yra 0,75 l talpos, bet pastaruoju metu įvairauja ir 0,5 l talpos buteliai. Vynas lėčiau brandinasi didelės talpos buteliuose. Kaip pavyzdžiui, vyną 18 litrų stikliniame inde turės mažesnį kontaktą su oru, nei vynas tradiciniuose vyno buteliuose su 0,75 l talpos buteliais. Jei rankoje laikote 0,35 l talpos butelį, greičiausiai butelyje bus išpilstytas saldus, brandus ir brangus vynas, "ice wine", tipo vynai, kurio kiekvienas vyno lašelis labai garbinamas. Į vieno litro ar pusantro litro butelius paprastai pilstomi stalo vynai.

Nepriklausomai kokios talpos stikliniai vyno buteliai yra, paprastai butelio kakliukas yra panašaus diametro tiek užkemšamo tipo butelio kakliukas, tiek užsukamo tipo vyno buteliai. Užkemšamo tipo vyno butelių kakliukai turi labai senas tradicijas, bet pastaruoju metu labai populiarėja aliuminiai užsukami kamšteliai, kurie turi didesnes kokybės garantijas.